СРІБЛО ТА ДОРОГОЦІННІ МЕТАЛИ

СРІБЛО ТА ДОРОГОЦІННІ МЕТАЛИ

ДОРОГОЦІННІ МЕТАЛИ ВІД ДАВНИНИ ДО НАШИХ ДНІВ.    

       Золото срібло і платина супроводжують людство споконвіку. Дорогоцінні метали можна сміливо назвати вічними, адже до сих пір в музеях збереглися вироби, що належали нашим предкам тисячі років тому. 

Здебільшого це:

Срібло дорожче за золото?

Це здається неймовірним, але за часів єгипетських фараонів вироби зі срібла цінувалися значно дорожче, ніж золоті. Пояснення просте - в той час золото легше видобувалося і золотих родовищ в тих краях було більше. Є дані, що в дохристиянські часи в Київській Русі срібло теж коштувало дорожче золота. Але все-таки в природі срібло зустрічається частіше, і його ціна по відношенню до золота змінювалася. Наприклад, в Стародавньому Римі, в перекладі на метричну систему, один грам золота коштував десять грамів срібла. Зараз срібло співвідноситься до золота приблизно 1:80.
Стародавні люди робили з срібла предмети побуту, культові речі, прикраси, амулети, наконечники стріл. З розвитком грошових відносин срібло стало використовуватися як засіб накопичення. Більшість монет різних держав виготовлялися саме з срібла. Сріблу приписувалися магічні властивості, і навіть в наші дні воно використовується в езотеричних обрядах.
Срібло - унікальний метал, дивовижні властивості якого до кінця не розкриті. Ряд досліджень підтверджує його благотворний вплив на організм людини. Люди, які носять срібні прикраси, рідше хворіють, так як срібло здатне підвищувати імунітет. Срібло врятувало життя багатьом людям, адже його бактерицидні властивості завжди використовувалися для очищення води і загоєння ран.
Ще один беззаперечний плюс срібла - це його доступність. Срібні прикраси коштують значно дешевше, а виглядають часом не менш гідно золотих.
Економісти прогнозують зростання цін на срібло в майбутньому, так як рівень його видобутку в даний час сильно впав, а попит залишається як і раніше високим.
 

Золото - метал могутності і влади

«Мати золоті гори» - це найзаповітніша мрія людей в усі часи. Цей чудовий цінний метал став рушійною силою розвитку багатьох цивілізацій, заради нього відкривалися нові землі, навколо золотих родовищ виникали поселення і будувалися міста. Часом люди готові були ризикувати життям заради видобутку золота, настільки була велика жага швидкого збагачення. Можна стверджувати, що через золото відбувалося більшість воєн на Землі.
Золото цінно, завдяки тому, що воно рідкісне, стійке до хімічних впливів, пластичне і надзвичайно красиве. У всі часи саме золото і вироби з нього коштували дорого, їх завжди можна було вигідно продати або обміняти. Довгі століття золоті монети були в ужитку, але зараз золото вже не використовується в грошових відносинах. Це не знизило його ціну: і чистий метал, і ювелірні прикраси з золота, як правило, не втрачають своєї цінності при перепродажі. Золото - це найвигідніше вкладення коштів на сьогоднішній день.

Найпопулярніша проба золота, яка використовується в ювелірній справі - 585. Але потрібно врахувати, що таке золото, при здачі в ломбард, буде оцінено на вагу, незважаючи на всю вишуканість роботи.

Складний шлях платини

Витонченість і благородство платини зараз цінується високо. Складно повірити, що кілька століть тому, іспанські конкістадори вважали її шкідливою домішкою до золота і зневажливо іменували «серебрішко». Звучало це слово як «аргентино». Цей вислів и  дав назву країні Аргентина, де є безліч родовищ платини.
Платинові руди мають вулканічне походження, тому найчастіше зустрічаються в гірській місцевості, також платина буває у вигляді самородків. При проведенні хімічних аналізів складу метеоритів, вчені завжди знаходять платину, правда, в незначній концентрації: двадцять грамів на тонну.
Нарівні з золотом, платина цінувалася корінними жителями Південної Америки: ацтеками, майя, інками. А ось  європейці не відразу визнали цінність цього металу. Ювелірам вона не припала до душі: занадто жорстка і тугоплавка. І лише коли в ХVІІІ столітті, з'явилися технології, що дозволяють переплавляти платину, вона знайшла свою справжню цінність і стала вважатися дорогоцінним металом.
Сьогодні лідерами з видобутку платини є ПАР, Росія і Зімбабве. На ці три країни припадає 93% усього світового видобутку. У геологів є припущення, що район Північного-Льодовитого океану таїть в собі величезні запаси платинових руд, родовища яких ще не відкриті.
Використовується платина в ювелірній промисловості, електротехніці, медицині та інших галузях.

Дорогоцінні метали отримали свою назву через високу вартість. «Благородне» назва походить з-за красивого виду в ювелірних виробах і високій хімічній стійкості.

Вище були представлені основні дорогоцінні метали (золото, срібло і платина). До дорогоцінних металів також відносять іридій, осмій, паладій, рутеній і родій. Можна віднести до дорогоцінних металів і техницій, але він радіактивний і дуже рідко зустрічається в природі. Про ці метали буде розказано в інших статтях на нашому сайті.


Слідкуйте за «срібною інформацією» sriblodar.

 13.12.2018
 (914 переглядів)